Seznam výrobců

DEVOLD

Podporované platby
Dobírka Bankovním převodem Hotově

Použité materiály

Několik informací o materiálu, který se používá při výrobě spodního prádla, svetrů a ponožek

STŘIH

 • všechny švy jsou plochého provedení a detaily, jako popisky a lemování, jsou z vnější strany
 • úplet je pružný
 • velmi dobře je řešen střih, kde ke klasickému raglánovému střihu je spodní část rukávů vytvarována z dalších dvou dílů pro lepší pohyblivost
 • vyrábí se dámské a pánské modely, jak trika, tak spodky
 • dětské modely od 2 let věku do 16 let

ZPRACOVÁNÍ

Společnost Devold of Norway je specializovaná na výrobky z vlny a má se zpracováním vlny více jak 150tiletou zkušenost. Devold of Norway umí zpracovávat vlnu tak, aby si zachovala všechny svoje přírodní vlastnosti a přitom byla velice jemná a příjemná na tělo. Ve spojení s klasickým materiálem, jako jsou hedvábí, polyamid a s novými materiály Outlast®, Thermolite® od DuPointu, Aquaduct® aj., je spodní prádlo a ponožky vysoce funkční a komfortní. Devold má odzkoušené své výrobky v nejextrémnějších podmínkách naší planety při extrémních výkonech extrémních lidí. Devold je světovou jedničkou ve svém oboru.

POUŽITÉ MATERIÁLY

Vlna merino

je nejlepší vlna, která má tenká vlákna. Tento vysoce kvalitní přírodní materiál zajišťuje všem výrobkům všechny přednosti, které vlna poskytuje.

 • je to přírodní materiál
 • hřeje, i když je vlhká
 • má špičkové tepelně izolační vlastnosti
 • pohlcuje tělesné pachy
 • dokáže absorbovat až 35% vlhkosti vůči své hmotnosti, aniž by to na ní bylo patrné a aniž by to člověk pocítil
 • nesráží se a neplstnatí
 • je velice jemná

Pokud je vlna označena symbolem a značkou Pure wool®, znamená to, že vlna byla schválena, přísně testována a zkontrolována společností The Woolmark company, která značku uděluje jen vlně nejvyšší kvality. Pure Wool je značka jakosti 100% čisté vlny.
Woolmark Blend® označuje značku jakosti vlny, která je míchána s ostatními vlákny, např. polyamid, a tím jsou pozměněny její vlastnosti, tuto značku může prádlo získat až po přísné výrobní kontrole společností The Woolmark company, která se též přesvědčí o účelnosti a kvalitě prádla.
Jen s vlněným prádlem označeným těmito značkami máte jistotu, že máte v rukou opravdovou kvalitu!
Hedvábí -je velmi jemné, vysoce pevné v tahu a tepelně nevodivé. Pokud se spřádá společně s Merino vlnou, výrazně zlepšuje pevnostní vlastnosti příze.

Outlast®

je speciální materiál, který byl původně vyvinutý pro kosmický průmysl pro vyrovnávání teplot u skafandrů. Vlákno tohoto materiálu obsahuje mikrokapsle, které mají schopnost absorbovat přebytečné tělesné teplo, rovnoměrně ho rozvést po celé ploše tkaniny a v případě potřeby ho vrátit zpět k pokožce pro maximální tepelnou pohodu. Tento proces se pravidelně opakuje právě v závislosti na aktuální tělesné potřebě.

Tento materiál se nazývá OUTLAST Temperature Regulation a jeho kouzlo spočívá v tom, že do tohoto materiálu je zapuštěno milióny malých mikrokapslí regulujících na teplotu. Jsou-li používány na lidském organismu, fungují jako rychlý pohlcovač tepla. Teplo se tedy v tomto případě neuchovává pomocí zachyceného vzduchu, jak je obvyklé u většiny materiálů kontrolující změnu teplot, ale v mikrokapslích obsahující PCM.

OUTLAST PCM jsou látky, které působí spíše jako teplotní regulátor než izolace, a to na principu změny skupenství. Energie nutná ke spuštění tohoto procesu pochází z tepla organismu nebo zvyšující se teploty prostředí.Pokud Vám začne být teplo nebo se zvýší venkovní teplota, OUTLAST PCM látka, která je zapuštěna do Vašeho vybavení, začne měnit své skupenství z pevného na tekuté, což je doprovázeno pro Vás příjemným vyrovnáváním teplot. Cílem výrobků OUTLAST je udržovat takovou teplotu, která je pro Vaši kůži nejpříjemnější a normální v klidu. V tomto případě jsou látky PCM v jakémsi polotekutém stavu, napůl pevné, napůl tekuté. Zvýší-li se Vaše aktivita, pevné části OUTLAST "bláta" pohlcují přebytek tepla vytvořeného Vaším tělem. To Vás ochlazuje a prodlužuje dobu před spuštěním vlastního chladícího tělního systému (pocení). Tímto způsobem Vám OUTLAST pomáhá udržet teplotní rovnováhu v situacích, kdy jiné látky způsobují Vaše přehřátí, nebo teplo odvedou příliš rychle.

Začíná-li se ochlazovat, OUTLAST PCM se začne opět vracet zpět z tekutého do pevného stavu. Při této změně skupenství se Vám vrací teplo, které bylo látkami PCM vstřebáno v době Vaší zvýšené aktivity či okolní teploty.

Materiály OUTLAST se vyskytují v různých konfiguracích, určených pro udržení určitého teplotního komfortu během různých úrovní aktivit a v rozdílných teplotních prostředích. Tato látka je prakticky používána často jako podšívka do bund nebo fleece, ale mnohdy slouží i jako ochranný materiál, který je využíván hasiči, rybáři, ale i pro vojenské a jiné účely.

V očích vědců se tak nejedná o žádný zázrak, ale vynález, který má také své meze a nemůže tedy absorbovat teplo vytvořené lidským tělem donekonečna. Ale použijete-li výstroj obsahující látky PCM, nemusíte se bát, že by byly tyto látky PCM používáním spotřebovávány, nebo jejich funkce ovlivňovány stavem Vaší výstroje (déšť, špína, odřeniny).

 • tekutina mění skupenství přibližně při teplotě 37°C a má vysoké skupenské teplo tání, při ohřátí těla nad tuto teplotu vlákno výrazně tělo ochladí díky odebírání skupenského tepla a naopak při chladnutí pod teplotu 37°C vlákno teplo uvolňuje a tělo ohřívá.
 • materiály s vysokým procentem Outlastu® až třikrát rozšiřují oblast přirozené teplotní stabilizace lidského těla a výrazně prodlužují dobu teplotní pohody.

Coolmax®

je čtyřkanálové polyesterové vlákno s obrovským povrchem, umožňuje jak efektivní transport, tak i rychlé odpaření vlhkosti. To je doprovázeno chladícím efektem, a proto se hodí převážně do letního prádla. Unikátní stavba vláken Coolmax® pomáhá udržovat kolem pokožky stálé teplotní mikroklima.

Lycra

kompozitní vlákno obsahující pružné jádro s nylonovým povrchem, dodává tkanině elasticitu. Je tvaru-stálá.

Nylon

nylonová vlákna zajišťují textiliím vysokou pevnost a elasticitu. Extrémní elasticitu má příze z vláken, která jsou určitým procesem zkadeřena (stretch nylon).

Thermolite®

je lehké polyesterové vlákno, které je neobyčejně jemné a příjemné na dotyk, kůži nedráždí a je zároveň velice funkční. Dobře udržuje teplo, ale zároveň odvádí pot .

Sportwool

vlněná vlákna, která Vás ochlazují při fyzicky namáhavé aktivitě, odvádí pot pryč a udržují Vaše tělo v suchu. Zaručují Vaší pokožce to správné klima, pokožka dýchá a není podrážděna vlhkem či přílišným vysušením.

Proline®

je označení pro směs speciálních vláken, která zaručují 100% odolnost proti větru, jsou zároveň extrémně prodyšná, a tím dovolují vaší pokožce maximálně dýchat. Mají termoregulační schopnost, tj. vyrovnávají rozdíl tlaku a teploty mezi tělem a okolním vzduchem, což Vás udržuje maximálně tepelně izolované.